Gdynia w OOCL?

OOCL zorganizował ceremonię nadania "gdyńskiej" nazwy nowemu statkowi o pojemności 24 188 TEU. Jakie parametry ma kontenerowiec?


Szósty z dwunastu ekologicznych statków klasy 24 000 TEU zamówionych przez chińską firmę w 2020 roku otrzymał oficjalną nazwę ,,Gdynia". Uroczystość nadania imienia OOCL Gdynia statkowi o numerze budowy DE094 odbyła się w stoczni Dalian COSCO KHI Ship Engineering Co. Ltd.


Ceremonię otworzyli Takashi Yanai, dyrektor korporacyjny, dyrektor generalny działu biznesowego infrastruktury logistycznej Sumitomo Corporation, występujący jako gość honorowy oraz Yoshiko Yanai, matka Takashi Yanai, sponsora statku, który nazwał i pobłogosławił nowy kontenerowiec.Dlaczego Gdynia?


Co zaskakujące podczas ceremonii nadania imienia nie było polskiej reprezentacji. Wynika to z faktu, że nazwa nie została na skutek udziału finansowego polskiego inerstora, a z przysłowiowego ukłonu OOCL w stronę trójmiejskich portów. Ciekawym jest, że nie jest to pierwszy ze statków stanowiący docenienie "biało-czerownych" kierunków, ponieważ OOCL posiada już w swojej flocie statek noszący nazwę

,,Poland".Nowy kontenerowiec ,,OOCL Gdynia" pojawi się w porcie w Gdańsku już 28 listopada. Statek pojawi się na kierunku OOCL Azja-Europa o nazwie LL1 z rotacją: Szanghaj – Ningbo – Xiamen – Yantian – Singapur – Felixstowe – Zeebrugge – Gdańsk – Wilhelmshaven – Singapur – Yantian – Szanghaj.

Ciekawostka


OOCL ma w swojej flocie inne statki nawiązujące do innych państw takie jak Londyn, Berlin, czy nawet Australia.


Pomożemy Ci zaplanować transport.

Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Treść wiadomości*
Akceptacja warunków*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sealand Liquids sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Legionów 112/21, 81-472 Gdynia, Polska.

Akceptacja warunków*

Zapisuję się do newslettera.

Wyślij

Najnowsze wpisy

Checklista klienta

Checklista klienta

Dodaj recenzję
10 elementów po których poznasz, że nie bookujesz z amatorem.
Czytaj dalej
Dlaczego eksporterzy potrzebują niskich stawek?

Dlaczego eksporterzy potrzebują niskich stawek?

Dodaj recenzję
Polskie firmy głównie eksportują produkty niskoprzetworzone jak surowce, ży...
Czytaj dalej
Transport do Chin?

Transport do Chin?

Dodaj recenzję
Transport morski odgrywa kluczową rolę w międzynarodowej wymianie handlowej...
Czytaj dalej

Masz pytania? Chętnie odpowiem

Inne artykuły tego autora