Przyszłość nowoczesnych przewozów cieczy - czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o flexitankach

Rok 2021 zaobfitował w dynamiczne zmiany w przewozach kontenerowych. Z uwagi na destabilizacje gospodarcze, wynikające z wybuchu pandemii i utrudnienia z nią związane, nastąpił operatywny wzrost zainteresowania alternatywnymi rozwiązaniami transportowymi, takimi jak np. flexitanki.
Co warto wiedzieć i na czym polega ich zastosowanie?


Flexitanki to innymi słowy polipropylenowe worki służące do przewozów różnego typu cieczy. Dzięki specjalnie opracowanym technologiom umożliwiają one wykonywanie transportów w sposób szybszy, bezpieczniejszy i tańszy, niż za pomocą tradycyjnych cystern. Specjalnie przygotowany i zabezpieczony wkład montuje się wewnątrz kontenera przewozowego, następnie napełnia się go wewnątrz tak aby towary w nim umieszczone bez komplikacji pokonały wyznaczoną ówcześnie drogę spedycyjną.


Rodzaje, cechy i możliwości flexitanków.


Flexitanki równocześnie ze wzrostem zainteresowania rozwijały się pod kątem zaspokajania potrzeb, nawet najbardziej wymagających transportów oraz nad opracowywaniem i unowocześnianiem obecnych technologii przewozowych. Dzięki innowacyjnościom wykorzystywanym w celu dostosowania procesów transportowych, obecnie na rynku międzynarodowym spotykamy się z wachlarzem ofertowym worków polipropylenowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb przewozowych. Flexitanki obecnie różnią się między innymi:


-pojemnością

-metodą napełniania

-środkami transportu

-kształtem

-konstrukcją

-rozkładem ładunku

-metodą produkcją


Różnorodność ofertowa występująca w branży przewozów płynnych coraz bardziej się poszerza, umożliwiając potencjalnym klientom dobór najlepiej wyspecjalizowanych worków transportowych. Flexitanki, dzięki swojej funkcjonalności posiadają atrybuty znacząco przewyższające korzyści, wynikające z wykorzystywania tradycyjnych cystern przewozowych. Wśród nich można wyróżnić najważniejsze, czyli:


-mniejsze koszty transportowe

-przepisy zapewniające bezpieczeństwo przewozu produktu

-szybki proces montowania

-ułatwiony proces przewozowy w kryzysie cysternowym

-szybki proces wyładunkowy

-higiena i bezpieczeństwo przewożonych cieczy

-duża pojemność wkładów

-łatwość przechowywania


Jakie jest ryzyko uszkodzeń w przewozie towarów w flexitanku?


Obecna technologia wykorzystywana do przewozu cieczy zapewnia niemalże całkowitą ochronę od uszkodzeń oraz wycieków towarów. Flexitanki wykorzystywane do przewozów w prestiżowych firmach transportowych posiadają specjalistyczne systemy umożliwiające całkowite zabezpieczenie worka od zewnątrz, tak aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym przewoźnicy nie mają wątpliwości, że kontenery przewozowe nie zostaną odkształcone lub uszkodzone przez wypełniony po brzegi wkład. Wynika to z faktu, że nowoczesne flexitanki dostępne na rynku posiadają budowę, gwarantującą pochłanianie sił zewnętrznych działających na worek i stabilizującą położenie płynu.
Co warto zapamiętać?


  1. Wykorzystanie flexitanków pozwala na zminimalizowanie kosztów transportowych oraz kosztów przechowywania.


  1. Rozładunek i załadunek płynów znajdujących się we wkładzie polipropylenowym jest szybki i nie wymaga wysoce specjalistycznych narzędzi.


  1. Wybierając firmę do przewozu cieczy za pomocą flexitanków należy sprawdzić jakiego typu wkłady zostają przez nią używane oraz czy towar zostaje dodatkowo zabezpieczony do transportu.

Najnowsze wpisy

Dbałość o partnerów - czyli problemy w transporcie drogowym

Dbałość o partnerów - czyli problemy w transporcie drogowym

Dodaj recenzję
Gospodarka transportu lądowego od ponad roku zmaga się z wyzwaniami, związa...
Czytaj dalej
Nie pozwól na przestoje - czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o EORI

Nie pozwól na przestoje - czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o EORI

Dodaj recenzję
EORI to skrót od ,,Economic Operators Registration and Identyfication” i je...
Czytaj dalej
Przerwa w dostawie prądu w Chinach - czyli utrudnienia gospodarki

Przerwa w dostawie prądu w Chinach - czyli utrudnienia gospodarki

Dodaj recenzję
Od kilku miesięcy Chiny zmagają się z narastającym kryzysem energii. Proble...
Czytaj dalej

Masz pytania? Chętnie odpowiem

Inne artykuły tego autora