Port LA zaskakuje wynikami

Port w Los Angeles ogłosił wzrost wolumenu ładunków we wrześniu, podążając śladami sąsiedniego portu w Long Beach.

Wyniki portu


W poniedziałek port w Los Angeles zgłosił przeładunek 748 440 dwudziestostopowych jednostek ekwiwalentnych (TEU) we wrześniu, co stanowi poprawę o 5,4% w porównaniu z tym samym okresem w 2022 r. Warto zauważyć, że import odnotował znaczny wzrost o 14%, podczas gdy eksport odnotował niezwykły skok o 55%.


Oznacza to drugi z rzędu miesiąc wzniesienia portu w Los Angeles w ujęciu rok do roku. We wrześniu 2023 r. import ładunków w porcie Los Angeles wyniósł 392 608 TEU, co oznacza wzrost o 14% w porównaniu z rokiem poprzednim. Eksport ładunków wykazał jeszcze silniejszy wzrost, osiągając 120 635 TEU, co stanowi niezwykły wzrost o 55% w porównaniu z 2022 r. Port zauważył, że jest to czwarty z rzędu miesiąc wzrostu eksportu rok do roku.

Co z kontenerami?


Natomiast puste kontenery wyniosły 235 197 TEU, co oznacza spadek o 18,5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ogółem we wrześniu wolumen przeładunków w porcie Los Angeles wyniósł 748 440 TEU, co stanowi wzrost o 5,4% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.


Przez pierwsze dziewięć miesięcy 2023 roku port w Los Angeles przeładował łącznie 6 398 126 TEU, co oznacza spadek o 18,6% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.


Według Global Port Tracker NRF wolumen ładunków importowanych do USA osiągnął już w tym roku najwyższy poziom , co oznacza, że ​​import w 2023 r. osiągnie poziom 22,1 mln TEU, co oznacza spadek o 13,5% w porównaniu z rokiem 2022.

Pomożemy Ci zaplanować transport.

Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Treść wiadomości*
Akceptacja warunków*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sealand Liquids sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Legionów 112/21, 81-472 Gdynia, Polska.

Akceptacja warunków*

Zapisuję się do newslettera.

Wyślij

Najnowsze wpisy

Elektryczne holowniki podbijają Vancouver

Elektryczne holowniki podbijają Vancouver

Dodaj recenzję
Port w Vancouver uruchomił nową, innowacyjną linię elektrycznych holowników...
Czytaj dalej
Baltimore - co z ładunkiem?

Baltimore - co z ładunkiem?

Dodaj recenzję
Czy Baltimore okaże się siłą portów wschodnich USA? Jakich przekierowań moż...
Czytaj dalej
Katastrofa w Baltimore

Katastrofa w Baltimore

Dodaj recenzję
Czy katastrofa w Baltimore będzie największą sprawą ubezpieczeniową w histo...
Czytaj dalej

Masz pytania? Chętnie odpowiem

Inne artykuły tego autora