Zastraszający wynik – czyli port w Los Angeles

Wyniki obrotowe Portu w Los Angeles osiągnęły zaskakujące wartości, z powodu wysokiego poziomu zapasów na półkach magazynowych u detalistów.


Jak wysoki jest spadek oraz do czego należy się przygotować?

Spadające wolumeny


Port znajdujący się w Los Angeles w mieście w stanie Kalifornia w USA położony jest nad Zatoką San Pedro ok. 30 km na południe. Jego kompleks zajmuje powierzchnię ok. 30 km² i rozciąga się na długości ok. 70 km wybrzeża. Pomimo, że na terenie portu znajduje się 270 nabrzeży oraz 27 terminali we wrześniu tego roku obsłużył 709 873 TEU, czyli aż o 21,5% mniej niż w stosunku do września 2021 r. (który był najbardziej ruchliwym wrześniem w historii portu).


Import


Główną składową zastraszająco niskich wyników portu, jest fakt wyjątkowo niskich wartości w segmencie importowym. Wrześniowy raport ładunków wyniósł 343 462 TEU, co stanowi 27% spadek, w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku i 20% poniżej 5-letniej średniej we wrześniu.


Co zaskakujące import z zeszłego miesiąca był również najniższy od maja 2020 r. na początku pandemii COVID-19 i w rzeczywistości wrzesień 2022 okazał się najgorszy dla portu w kategorii wysyłek towarów z Los Angeles od 2009 roku.Eksport

Nastroje eksportowe portu w Los Angeles również nie są optymistyczne, ponieważ port we wspomnianej powyżej kategorii osiągnął wynik 77 680 TEU, co stanowi zaledwie o 3% więcej w porównaniu do września ubiegłego roku. Dodatkowo puste kontenery zostały wyładowane na poziomie 288 731 TEU, co oznacza 20% spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem.


Wielkość ładunków w porcie Los Angeles zaczęła odnotowywać pierwsze spadki już w sierpniu, po 25 miesiącach rekordowego importu, napędzanego gwałtownym wzrostem importu pandemii. Wrzesień jest jednak obecnie drugim miesiącem dwucyfrowych spadków po prawie 16% spadku wolumenu ładunków w sierpniu.


Stanowisko portu


W związku z przewidywanym miękkim czwartym kwartałem, dyrektor wykonawczy Port of Los Angeles Gene Seroka powiedział, że wczesny szczyt sezonu żeglugowego, negocjacje pracownicze w porcie na Zachodnim Wybrzeżu i obawy dotyczące gospodarki są głównymi przyczynami wycofania wyników.


Dodając tym samym, że w temacie obecnej sytuacji ,,portowe spadki prawdopodobnie będą łagodnym zakończeniem do 2022 roku, jesteśmy na dobrej drodze do drugiego najlepszego roku w naszej historii” – powiedział dyrektor wykonawczy Port of Los Angeles Gene Seroka podczas briefingu dla mediów. „Co ważniejsze, zaległości ładunkowe, które rozpoczęły się w zeszłym roku, zostały prawie wyeliminowane dzięki sumiennym, połączonym wysiłkom naszych partnerów w łańcuchu dostaw”.

CIEKAWOSTKI

Skontaktuj się z nami i zaplanuj transport.

Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Treść wiadomości*
Akceptacja warunków*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sealand Liquids sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Legionów 112/21, 81-472 Gdynia, Polska.

Akceptacja warunków*

Zapisuję się do newslettera.

Wyślij

Najnowsze wpisy

Ameryka Południowa to nowe Chiny?

Ameryka Południowa to nowe Chiny?

Dodaj recenzję
Dlaczego produkcja w Chinach będzie drożeć?
Czytaj dalej
Chiny będą drożeć

Chiny będą drożeć

Dodaj recenzję
Jeżeli jeszcze zastanawiacie się, czy jest to odpowiedni czas na bookowanie...
Czytaj dalej
Jakie problemy zgłaszają klienci?

Jakie problemy zgłaszają klienci?

Dodaj recenzję
Branża transportowa to jeden z najbardziej dynamicznych i zmiennych sektoró...
Czytaj dalej

Masz pytania? Chętnie odpowiem

Inne artykuły tego autora