Long Beach zaczyna górować nad Los Angeles – czyli najbardziej ruchliwy port zwalnia

W ostatnim czasie port w Los Angeles odnotowuje szokujące spadki przeładunków TEU.


Co stanowi przyczynę oraz czego możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach?

Sytuacja portu Los Angeles


Port kontenerowy Los Angeles odnotowuje znaczące spadki importowe oraz eksportowe w stosunku do wysokich ubiegłorocznych odnotowań. Według danych portu import załadowany w sierpniu 2022 r. osiągnął szacunkowo 404 000 TEU, co oznacza spadek o aż 17% (w porównaniu z rokiem poprzednim).


Wynik ten dodatkowo wzbudza kontrowersje, ponieważ jest to tym samym najniższy miesięczny wolumen od grudnia 2021 r. Sytuacja importu w porcie jest o tyle słabnąca, że wyniki osiągnięte w minionym miesiącu (sierpniu) są również niższe aż 12% od średniej pięcioletniej w sierpniu.


Dodatkowo niepocieszający jest fakt, że eksport załadowany przez port w Los Angeles również odnotowuje coraz to większe spadki. Wynik przeładunków w sierpniu 2022 wyniósł około 100 000 TEU, co stanowi 1% spadek w porównaniu z sierpniem 2021 r.


Komentarze Portu


Gene Seroka, dyrektor wykonawczy portu Los Angeles w swoim oświadczeniu uspokaja rosnące niepokoje przewoźników dotyczące możliwego spadku wydajności portu w okresie bożonarodzeniowym, tłumacząc że:


Niektóre towary, które zwykle docierają w sierpniu na sezon jesienno-zimowy, wysyłane są wcześniej, aby upewnić się, że dotrą na miejsce na czas… ponadto obawy o inflację i podwyższone poziomy zapasów sprawiły, że niektórzy detaliści i sprzedawcy e-commerce są zwyczajnie bardziej ostrożni.Konkurencyjne przeładunki Long Beach


W czwartek (15.09.22) port w Long Beach poinformował, że odnotował drugi najbardziej ruchliwy sierpień w historii, przewyższając tym samym sąsiedni port w Los Angeles pod względem całkowitej przepustowości. Przeładunki w minionym miesiącu wzrosły o około 2,6% powyżej wolumenu odnotowanego z lipca 2022 r., kiedy port obsłużył miesięczny rekord 785 843 TEU.


Pomimo spadku importowego (5,6%) w sierpniu 2022, rokowania przeładunkowe portu Long Beach są coraz to bardziej optymistyczne, ponieważ eksport odnotowany w ubiegłym miesiącu wzrósł o 1,6% do 121 408 TEU. Dodatkowo od początku roku port Long Beach przeniósł aż 6 600 560 TEU, co oznacza 4% wzrost w porównaniu z zeszłorocznym tempem, kiedy to terminal ustanowił swój roczny rekord wszechczasów.


Mario Cordero, dyrektor wykonawczy Long Beach w kwestii mocy przeładunkowych portu oświadczył:


„robimy ogromne postępy w zmniejszaniu liczby statków stojących w kolejce do wejścia do kompleksu portów San Pedro Bay i szybkim przenoszeniu importu i pustych kontenerów z terminali… ponadto współpracujemy z interesariuszami, aby zapewnić więcej informacji, więcej miejsca i większą elastyczność w całym łańcuchu dostaw”.


   CIEKAWOSTKI

   Skontaktuj się z nami i zaplanuj bezpieczny transport.

   Imię i nazwisko*
   Adres e-mail*
   Treść wiadomości*
   Akceptacja warunków*

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sealand Liquids sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Legionów 112/21, 81-472 Gdynia, Polska.

   Akceptacja warunków*

   Zapisuję się do newslettera.

   Wyślij

   Najnowsze wpisy

   Ameryka Południowa to nowe Chiny?

   Ameryka Południowa to nowe Chiny?

   Dodaj recenzję
   Dlaczego produkcja w Chinach będzie drożeć?
   Czytaj dalej
   Chiny będą drożeć

   Chiny będą drożeć

   Dodaj recenzję
   Jeżeli jeszcze zastanawiacie się, czy jest to odpowiedni czas na bookowanie...
   Czytaj dalej
   Jakie problemy zgłaszają klienci?

   Jakie problemy zgłaszają klienci?

   Dodaj recenzję
   Branża transportowa to jeden z najbardziej dynamicznych i zmiennych sektoró...
   Czytaj dalej

   Masz pytania? Chętnie odpowiem

   Inne artykuły tego autora