Soboty to za mało - czyli wąskie gardła w portach w Nowym Jorku

Kompleks portowy w USA pomimo wydłużonych godzin bramek ma coraz większe problemy z przetwarzaniem ładunków.


Czym skutkują utrudnienia w łańcuchu dostaw i w jaki sposób spedytorzy próbują omijać wąskie gardła?Przeładowanie kompleksu portowegoDrugi co do wielkości kompleks żeglugowy w USA posiada nieustające problemy związane z niemocą w zakresie produktywnego przetwarzania ładunków. Dwa lata temu porty Nowym Jorku i New Jersey (znajdującego się w rejonie Nowego Jorku) w celu ustabilizowania piętrzącej się sytuacji, związanej z odroczonym przetwarzaniem ładunków w depocie rozszerzyły swoją działalność i wydłużyły godziny bramek (włączając w to również dni weekendowe).


Działania te miały na celu wyregulowanie wahań załadunkowych i zneutralizowanie ryzyka wstąpienia wąskich gardeł. Dziś jednak wiadomo, że takie działanie to za mało.Moc portu a potrzeby przeładunkowePotrzeby przeładunkowe w kompleksie żeglugowym wciąż rosną, z tego powodu wzrosło również ryzyko związane z częściowym paraliżem przepływu na terminalach w Nowym Jorku i New Jersey. Dyrektor portu Beth Rooney również zauważa narastający problem i jak wykazała w swoim oświadczeniu, że:


„niemożliwe jest dalsze obsługiwanie 30% wzrostu ładunku w tych samych godzinach pracy”.


W związku z powyższym pracownicy portowy nie mają złudzeń, że powrócenie do danego pięciodniowego systemu pracy nie jest możliwe do realizacji w wizji najbliższych kilku lat działania portu.

Ryzyko kompleksu portów USANarastające problemy z łańcuchem dostaw oraz niepewność związana z wahaniami nastrojów pracowników depotu coraz częściej słaniają przewoźników kontenerowych do poszukiwania nowych, alternatywnych lokalizacji w innych częściach kraju.


Jak wykazało National Retail Federation tylko do kwietnia import na wschodnie wybrzeże wzrósł w 2022 roku aż o 9,6%, podczas gdy zachodnie wybrzeże odnotowało wzrost jedynie o 0,3%. Sytuacja polityczna portu, nie jest jednak tak zagrożona jak wydawałoby się to przewidywalne. Czerwiec 2022 roku co zaskakujące okazał się drugim najbardziej ruchliwym miesiącem w historii Portu w Nowym Jorku i New Jersey (ustępując jedynie marcowi 2022 r.). Operacja w tym czasie odnotowała niespodziewany wzrost wolumenów aż o około 10% w stosunku do początku roku i o ponad jedną trzecią od początku roku.


W związku z powyższym dyrektor portu Beth Rooney zapowiedziała, że dłuższy tydzień pracy ma kluczowe znaczenie dla kompleksu, w celu nadążenia za rosnącymi wolumenami i nie planuje w najbliższym czasie skrócenia wymiaru pracy pracowników portowych.


   CIEKAWOSTKI

   Skontaktuj się z nami i zaplanuj bezpieczny transport.

   Imię i nazwisko*
   Adres e-mail*
   Treść wiadomości*
   Akceptacja warunków*

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sealand Liquids sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Legionów 112/21, 81-472 Gdynia, Polska.

   Wyślij

   Najnowsze wpisy

   Nieczyste zagranie - czyli Urząd Morski i Portowy zawiesza licencję Glencore

   Nieczyste zagranie - czyli Urząd Morski i Portowy zawiesza licencję Glencore

   Dodaj recenzję
   Urząd Morski i Portowy Singapuru zawiesił licencję paliwową szwajcarskiej s...
   Czytaj dalej
   Lloyds tworzy korytarz morski – czyli statki z ukraińskim zbożem

   Lloyds tworzy korytarz morski – czyli statki z ukraińskim zbożem

   Dodaj recenzję
   Dziś (29.07.22) w Londynie ubezpieczyciel Lloyd's of London Ascot i broker ...
   Czytaj dalej
   Soboty to za mało - czyli wąskie gardła w portach w Nowym Jorku

   Soboty to za mało - czyli wąskie gardła w portach w Nowym Jorku

   Dodaj recenzję
   Kompleks portowy w USA pomimo wydłużonych godzin bramek ma coraz większe pr...
   Czytaj dalej

   Masz pytania? Chętnie odpowiem

   Inne artykuły tego autora