Jeden z gigantów zwiększa przeładunki - czyli port w Baltimore

Port w Baltimore zwiększy swoje możliwości przeładunkowe dzięki nowemu partnerstwu zawartemu w ostatnich dniach.


Co to oznacza w praktyce oraz jak zmieni się terminal?

O porcie

Port w Baltimore jest jednym z najbardziej ruchliwych w kraju terminali ładunków typu „roll/on-roll/off”. Obecnie w depocie odbywały się również masowe przeładunki stali, a sam port obsługiwał około 700 tys. pojazdów rocznie.


Dodatkowo terminal zajmuje pierwsze miejsce wśród najbardziej ruchliwych portów w kraju dla samochodów i lekkich ciężarówek, ciężkich maszyn rolniczych i budowlanych oraz importowanego gipsu. Co zaskakujące w ubiegłym roku port rozpoczął również prace nad projektem rozbudowy tunelu Howard Street Tunnel , który ma umożliwić dojazd dwupiętrowych pociągów kontenerowych do portu.

Połączenie sił


W zeszłym tygodniu port Baltimore ogłosił zawarcie nowego partnerstwa prywatnego pomiędzy Tradepoint Atlantic i Terminal Investment Limited, (operatorem portowym, którego większość przynależy należy do giganta żeglugi kontenerowej MSC).


Zawarte porozumienie ma na celu dążenie do opracowania 165-hektarowego terminalu kontenerowego z rozbudowanym obiektem kolejowym na dokach w Coke Point (dawnym miejscu zabytkowej huty stali w Sparrows Point w stanie Maryland).


Umowa pomiędzy podmiotami to jednak tylko część wielopłaszczyznowego projektu, który Tradepoint Atlantic planuje wdrożyć, w celu przekształcenia terenu w 3300 akrów centrum logistyczno-przemysłowego.


Opinie inwestycyjne


Kerry Doyle, dyrektor zarządzający Tradepoint Atlantic wypowiedział się w sprawie planów inwestycyjnych nakreślając, że plany zwiększenia przeładunków w Baltimore


„to jedna z najważniejszych i najbardziej znaczących zapowiedzi, jakie ogłosiliśmy od czasu określenia naszych wstępnych planów przebudowy dawnej huty stali Sparrows Point… to strategiczne partnerstwo z TIL jest możliwe tylko dzięki ogromnym inwestycjom w rozbudowę tunelu Howard Street i dodatkowo podkreśla trwałe i rosnące możliwości w Tradepoint Atlantic.Nowe możliwości


Ogłoszenie nowych planów partnerskich oznacza, że ​​nie tylko Baltimore i Maritime pozostaną konkurencyjne w stosunku do innych głównych portów Wschodniego Wybrzeża w nadchodzących latach, ale również powstanie szansy na zdobycie nad nimi znacznej przewagi.


Projekt zakłada między innymi stworzenie 1000 nowych miejsc pracy w regionie oraz zbudowanie dodatkowej zdolności przeładunkowej kontenerów w Baltimore.


Ponadto według planów rozwojowych inwestycji terminalowych, port w Baltimore ma stać się jednym z najbardziej ekologicznych depotów kontenerowych w kraju. Będzie to możliwe między innymi dzięki zminimalizowaniu śladu węglowego pochodzącego z jego działalności oraz redukcji emisji na dalszych etapach łańcucha dostaw.

CIEKAWOSTKI

Skontaktuj się z nami i zaplanuj transport.

Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Treść wiadomości*
Akceptacja warunków*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sealand Liquids sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Legionów 112/21, 81-472 Gdynia, Polska.

Akceptacja warunków*

Zapisuję się do newslettera.

Wyślij

Najnowsze wpisy

Ameryka Południowa to nowe Chiny?

Ameryka Południowa to nowe Chiny?

Dodaj recenzję
Dlaczego produkcja w Chinach będzie drożeć?
Czytaj dalej
Chiny będą drożeć

Chiny będą drożeć

Dodaj recenzję
Jeżeli jeszcze zastanawiacie się, czy jest to odpowiedni czas na bookowanie...
Czytaj dalej
Jakie problemy zgłaszają klienci?

Jakie problemy zgłaszają klienci?

Dodaj recenzję
Branża transportowa to jeden z najbardziej dynamicznych i zmiennych sektoró...
Czytaj dalej

Masz pytania? Chętnie odpowiem

Inne artykuły tego autora