Maersk - pierwszy na świecie

Maersk przedstawia pierwszy na świecie kontenerowiec napędzany metanolem.Wprowadzenie statku


W czwartek podczas ceremonii nadania nazwy w porcie w Kopenhadze przewodniczący Komisji Europejskiej nadał nazwę pierwszemu na świecie kontenerowcowi napędzanemu metanolem.


Statek Laura Maersk jest pierwszym z 25 statków zasilanych metanolen zamówionych przez duńskiego giganta żeglugowego Maersk oraz pierwszym i jedynym statkiem dostawczym w tej grupie o ładowności 2100 TEU. Maersk zamierza zasilać statek ekologicznym metanolem o zerowej emisji.


Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ochrzciła statek, rozbijając butelkę szampana na dziobie wraz z przewodniczącym Maersk Robertem Ugglą i dyrektorem generalnym Maersk Vincentem Clercem.


Laura Maersk" to historyczny kamień milowy w żegludze na całym świecie. Pokazuje ducha przedsiębiorczości, który charakteryzuje Maerska od założenia firmy. Jednak co ważniejsze, ten statek jest bardzo realnym dowodem na to, że kiedy jako branża zjednoczymy się poprzez zdecydowane wysiłki i partnerstwa, wyłania się namacalna i optymistyczna ścieżka w kierunku zrównoważonej przyszłości.
Dlaczego Laura?


Imię „Laura” ma długą i bogatą historię w firmie Maersk. Kiedy kapitan Peter Maersk Moller kupił swój pierwszy parowiec w 1886 roku, nazwał go „Laura”. Laura była także pierwszym statkiem, na którym umieszczono białą siedmioramienną gwiazdę Maerska na jasnoniebieskim tle – symbol, który później stał się logo AP Moller-Maersk.
Dalsze plany Maerska


Maersk postawił sobie za cel osiągnięcie nowej zerowej emisji gazów cieplarnianych do 2040 r. (całą dekadę przed standardami branżowymi) i do 2030 r. zamierza transportować co najmniej 25% ładunków oceanicznych przy użyciu ekologicznych paliw.


Laura Maersk to krok milowy w kierunku długoterminowego celu, jakim jest stopniowe odnawianie całej floty tak, by działała wyłącznie na paliwach ekologicznych. Maersk zamówił 24 dodatkowe statki (na metanol) z dostawą w latach 2024–2027 i przyjął politykę zamawiania wyłącznie nowych, własnych statków wyposażonych w opcję ekologicznego paliwa.

Pomożemy Ci zaplanować transport.

Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Treść wiadomości*
Akceptacja warunków*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sealand Liquids sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Legionów 112/21, 81-472 Gdynia, Polska.

Akceptacja warunków*

Zapisuję się do newslettera.

Wyślij

Najnowsze wpisy

Port Houston zawiesza wysoko poprzeczkę

Port Houston zawiesza wysoko poprzeczkę

Dodaj recenzję
Port Houston odnotował najwyższy w swojej historii wolumen eksportu ładunkó...
Czytaj dalej
Czy 2024 będzie brutalny dla żeglugi morskiej?

Czy 2024 będzie brutalny dla żeglugi morskiej?

Dodaj recenzję
Pojawiają się najnowsze indeksy rokujące trudny 2024 rok. Co to oznacza w p...
Czytaj dalej
MSC pobiera dodatkową opłatę za przesyłki

MSC pobiera dodatkową opłatę za przesyłki

Dodaj recenzję
MSC podjęło decyzję o wprowadzeniu wyższej opłaty za przepływ przez Kanał P...
Czytaj dalej

Masz pytania? Chętnie odpowiem

Inne artykuły tego autora