Spadek eksportu topnieje

Tendencja spadkowa w eksporcie koreańskim uległa dodatkowemu złagodzeniu w pierwszej połowie września. Czy słuszne są nadzieje na powrót do wzrostu jeszcze w tym roku?Dane eksportowe


Urząd celny podał w czwartek, że dzienne przesyłki spadły średnio o 7,9% w ciągu pierwszych 20 dni miesiąca w porównaniu z rokiem poprzednim. To mniejszy spadek niż spadek o 8,3% w całym sierpniu. Eksport ogółem wzrósł o 9,8%, ponieważ było więcej dni roboczych w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.


Raport potwierdza przewidywania koreańskich decydentów z ostatnich tygodni, że eksport może powrócić do wzrostu przed końcem roku. Władze Korei pokładają nadzieje w odbiciu eksportu, które pomoże gospodarce osiągnąć w tym roku wzrost na poziomie 1,4%.Wypowiedzi ekspertów


Oh Suk-tae, analityk Societe Generale twierdzi, że „prawdopodobnie powrót do wzrostu gospodarczego nastąpi w czwartym kwartale, pozostaje jednak niepewność co do tego, co pomoże utrzymać wzrost w przyszłym roku”.


W jaki sposób eksport koreański ma ulec poprawie? Kluczem do odbicia będą ceny półprzewodników, które napędzają eksport kraju. Według Stowarzyszenia Przemysłu Półprzewodników, światowa sprzedaż półprzewodników, jeden ze wskaźników popytu, zaczęła wykazywać oznaki odporności w ostatnich miesiącach.

Korea jest jednym z największych eksporterów na świecie, wysyłającym szeroką gamę towarów na rynki całego świata. W rezultacie eksport tego kraju służy jako użyteczny wskaźnik kondycji gospodarki światowej.


Koreański eksport jest powolny od końca ubiegłego roku w związku ze spadkiem popytu na chipy i osłabieniem chińskiej gospodarki. Bilans handlowy pozostaje pod presją, ponieważ ceny energii utrzymują się na wysokim poziomie, a kurs walutowy spada, co zwiększa udział importu.Co z nieścisłościami?


Duża rozbieżność między średnią dzienną przesyłek a liczbą nagłówków wynika z faktu, że koreańskie święto Chuseok wypadło w połowie września ubiegłego roku, a według Oh ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. Pracownicy często przedłużają przerwy, biorąc dodatkowe dni wolne w okolicach świąt państwowych.


Zasadniczy eksport półprzewodników spadł w pierwszych 20 dniach września o 14,1% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dostawy samochodów wzrosły o 49,1%. Z raportu wynika, że ​​eksport do Stanów Zjednoczonych wzrósł w tym samym okresie o 30,5%, podczas gdy do Chin spadł o 9%. Urząd celny nie wydał osobno do podziału średnich dziennych przesyłek.


Pomożemy Ci zaplanować transport.

Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Treść wiadomości*
Akceptacja warunków*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Sealand Liquids sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Legionów 112/21, 81-472 Gdynia, Polska.

Akceptacja warunków*

Zapisuję się do newslettera.

Wyślij

Najnowsze wpisy

Port Houston zawiesza wysoko poprzeczkę

Port Houston zawiesza wysoko poprzeczkę

Dodaj recenzję
Port Houston odnotował najwyższy w swojej historii wolumen eksportu ładunkó...
Czytaj dalej
Czy 2024 będzie brutalny dla żeglugi morskiej?

Czy 2024 będzie brutalny dla żeglugi morskiej?

Dodaj recenzję
Pojawiają się najnowsze indeksy rokujące trudny 2024 rok. Co to oznacza w p...
Czytaj dalej
MSC pobiera dodatkową opłatę za przesyłki

MSC pobiera dodatkową opłatę za przesyłki

Dodaj recenzję
MSC podjęło decyzję o wprowadzeniu wyższej opłaty za przepływ przez Kanał P...
Czytaj dalej

Masz pytania? Chętnie odpowiem

Inne artykuły tego autora